0
Adam Saat Projeksiyonlari

Açık 1 Cevaplar 161 Gösterim
Merhaba Mesut Bey,

P6 da aktivite icin butcelenen adam saatlerle performansa bagli olarak gerceklesmede dogal olarak farkliliklar olusmakta. Gerceklesmis verilerden yola cikarak projeksiyonlarin p6 da otomatik olarak hesaplanmasinda asagida anlattigim yontemi uygulamak istiyorum bu konuda goruslerinizi almak istemekteyim.

Performans farkindan dolayi olusan "CPI - Labor Units" degerlerini kullanarak, baslamamis olan benzer is kalemlerinin  adam saat projeksiyonlarini cikarirken remaning labor units degerlerini degistirmek istiyorum. (butcelenen adam saat degerleri sabit kalmak sartiyla)

Bildigim kadariyla P6 bunu devam eden isler icin technique for estimate to complete yontemiyle zaten hesaplamakta.

Baslamamis aktivitler icin boyle bir hesap yontemi p6 da otomatik olarak mumkun mudur ? Yoksa devam eden islerden edinilen verileri excel uzerinde hesaplama yaparak tekrar p6 ya mi cekmemiz gerekir.

Saygilarimla

1 cevap

0
Merhaba,

Benzer bir çalışmayı devam eden işler için ben de yapmıştım. Yalnız hemen şunu söyleyeyim remaining unitleri değiştirince budgeted unitler de değişiyor. Başlangıç unitlerini saklamak için sadece baseline olarak kaydederek tutmuştum. Başlamamış işlere yeni unitleri işlemek için excelden faydalanmak en hızlı çözüm olacaktır.

Saygılarımla

Mesud
(10.9k puan) tarafından cevaplandı
...