0
Ms Project 2013'te overallocated

Çözüldü 1 Cevaplar 182 Gösterim
Ms Project 2013'te hesaplanmış olan overallocated ları gantt chart ekranında kolon olarak görebilir miyim? Yani fixed duration olarak çalıştığım projemde adam saatlerimde sabitken gerekli olan resource sayısını resource graph haricinde gantt charta da görmem mümkün müdür? Teşekkürler.

1 cevap

0
En İyi Cevap
Merhaba,

Yanlış anladıysam düzeltin, histogram değil rakamsal değerleri görmek istiyorsunuz. Aktivite tabanlı görmek isterseniz "task usage" , kaynak tabanlı görmek isterseniz "resource usage" olarak görüntüleyebilirsiniz.

 

Saygılarımla

Mesud
(11.2k puan) tarafından cevaplandı
tarafından seçilmiş
3Yorumlar
(340 puan) tarafından yorumlandı
Ben çok iyi ifade edemedim Mesud bey,
Resource shette eklediğim yeni bir kaynağın Max. Unit kolonu varsayılan olarak %100 olacaktır yani kaynağın bir kişi olduğunu ifade etmektedir.
Ben bu kaynağı 1 gün süresi olan fakat 16 adam saatlik üş gücü gereken bir aktiviteye atadığımda burada overallocated olarak solda indicator kolonunda kırmızı bir adam işareti çıkacaktır. Bana daha fazla kaynak gerektiği uyarısını vermesiyle birlikte gantt chart ekranında iken overallocated'ı görebileceğim bir kolon varmıdır. Resource graph ekranında göreceğim %200 ifadesini gösteren bir kolon varmıdır gantt chartta?
(11.2k puan) tarafından yorumlandı
Maalesef bahsettiğiniz info kolonu dışında ben de görmedim. Ancak kullanıcı tanımlı bir kolon oluşturup onu formulize edenler olmuş olabilir. Benim başıma hiç gelmedi. Sadece page break yaparak aşağıdaki kısımda overallocation'ı göstermiştim.

Arkadaşlardan bu konuda çalışanlar buraya yazarsa sevinirim. Buradan da duyurmuş olayım.

Kolay gelsin
(340 puan) tarafından yorumlandı
Teşekkürler Mesud bey,
...